WROCŁAW Wędrówka przez wieki. Maciej Łagiewski

     Wrocław to dla mnie miejsce szczególne, tu się urodziłem i dorastałem. Z tym miejscem związane jest także całe moje zawodowe życie. Zawsze z dumą mówię „Jestem wrocławianinem”, dlatego od wielu lat staram się poznać moje miasto jak najlepiej. Jako historykowi i muzealnikowi zależy mi przede wszystkim na badaniu i zrozumieniu jego skomplikowanych dziejów. Zawsze patrzę przy tym na Wrocław z perspektywy europejskiej historii, co wyraźnie odzwierciedlają również artykuły zawarte w poniższym wydawnictwie.

 

Wiemy, że kultura każdej społeczności jest tak długo żywa, jak długo przeszłość ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Odwołujemy się często do historii, ale nie po to by zatrzymać jej bieg, ale po to, by móc traktować ją jako „nauczycielkę życia” magister vitae, a znane dzięki niej najlepsze tradycje kultywować w przyszłości. W ten sposób próbujemy mądrze zrozumieć to wszystko, co zdarzyło się dawniej i co ukształtowało naszą współczesność – także tu, we Wrocławiu. Mam nadzieję, że przedstawione w książce artykuły będą nie tylko ciekawą lekturą, ale pomogą również zrozumieć przeszłość i teraźniejszość Wrocławia.  (ze wstępu autora)

Poznaj z nami Wrocław. Mariola Jarocka

  Zapraszamy najmłodszych czytelników do odkrywania tajemnic Wrocławia w towarzystwie bohaterów książki.

    Hania i Bartek zwiedzają Wrocław. Pomaga im dziadek, który jest przewodnikiem, babcia z licznymi pomysłami, mama w dniu wolnym od pracy...

     Przedszkolaki poznają najciekawsze wrocławskie zabytki, legendy, krasnoludki, parki i place zabaw. Mają świetną zabawę, do której zapraszają każde dziecko w wieku 3-6/7 lat.

      Książka-przewodnik, prześlicznie zilustrowana, zawiera również naklejki!


Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa.

WROCŁAW. Wizyta w mieście krasnoludków. Anna Wawrykowicz

    Wyjątkowy album ukazujący współczesny Wrocław. Książka przedstawia nowe spojrzenie na miasto o przebogatej historii i nowoczesnej architekturze. Miasto, które śmiało zaliczyć możemy do światowych stolic kultury i tolerancji. Miasto, które aspiruje do tego, aby stać się międzynarodowym centrum finansowym i nowych technologii.

   Na kartach tej książki znajdą Państwo ułożone tematycznie opisy najważniejszych wrocławskich obiektów i wydarzeń. Zostały one zilustrowane wspaniałymi fotografiami wykonanymi zarówno w dzień, jak i w nocy, w różnych porach roku.

WROCŁAW. Wizyta w mieście krasnoludków to idealna pamiątka z pobytu we Wrocławiu.

 

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

WROCŁAW? Ciekawe dlaczego?.  Arkadiusz  Förster

 

 

 Dlaczego wrocławskie tramwaje są niebieskie? Dlaczego w fosie miejskiej pływają żółwie, a dworzec kolejowy przypomina wyglądem zamek? Dlaczego na Moście Tumskim wiszą kłódki, a Szermierz jest nagi? Dlaczego Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Na te i setkę innych pytań odpowiedzi udziela zakochany we Wrocławiu autor książki, wrocławski przewodnik, Arkadiusz Förster.

Kiedy spacerujemy po Wrocławiu wszystko wydaje się znane i oczywiste. Jednak kiedy zaczynamy zadawać sobie pytanie „Dlaczego?”, okazuje się, że Wrocław jest nie tylko piękny, ale też pełen niespodzianek, zagadek i niezwykłych odpowiedzi.

 

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Wrocławskich krasnali historie prawdziwe. Mariusz Urbanek

Skąd nagle wzięło się we Wrocławiu tyle krasnali?
Znikąd, one były tu zawsze! Można o tym przeczytać w księdze opisującej dzieje wrocławskich skrzatów, która jest starsza niż najstarsze księgi ludzi. Napisano w niej, że kiedy tysiąc lat temu, w miejscu, gdzie powstał Wrocław i pojawili się ludzie, to skrzaty wskazały im bród miedzy wyspami na Odrze. Właśnie wtedy ludzie postanowili się tu osiedlić. Uznali, że skoro tak małe istoty potrafią pokonać szeroką rzekę, to im też na pewno się uda.
     Wrocławskie krasnale pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czy jednak potrafimy o nich ciekawie opowiedzieć dzieciom? Książka WROCŁAWSKICH KRASNALI HISTORIE PRAWDZIWE Mariusza Urbanka trafia do dzieci. Fantazja autora miesza się z rzeczywistością do tego stopnia, że nawet dorośli mają problemy z rozpoznaniem, co jest prawdą, a co wymysłem ludzkiej wyobraźni. Zaskakujące zwroty akcji, czas i miejsce oraz przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że po książkę sięgają zarówno mieszczkańcy Wrocławia jak i turyści.

     Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa (przesyłka bezpłatna).

WROCŁAW - przewodnik dla dużych i małych. Anna Wawrykowicz

     Oto nowy, zupełnie inny przewodnik po Wrocławiu, mieście spotkań wielu kultur, w którym zamieszkały krasnoludki. Idąc ich szlakiem poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice.

 

     Przewodnik zawiera między innymi:

330 fotografii

106 krasnali

150 obiektów

ścieżkę kulturową

ścieżkę historyczną

szklany szlak

     Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Baśnie Dolnego Śląska. Mariusz Urbanek

     Baśnie Dolnego Śląska Mariusza Urbanka przywołują najpiękniejsze z legend i podań, które zrodziły się w murach i krużgankach śląskich zamków i pałaców, w niezbadanych jaskiniach Sudetów, wśród dzikiej nadodrzańskiej przyrody. Zamieszkujące je czarty i czarownice, smoki i olbrzymy, białe damy i zjawy, wreszcie sam pan Karkonoszy - Liczyrzepa, sprawiają, że Dolny Śląsk jawi się jako ziemia jeszcze bardziej piękna i tajemnicza. Wspaniała lektura nie tylko dla najmłodszych, ale także dla wszystkich mieszkańców i sympatyków tego wielce ciekawego regionu.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka).

Mostek czarownic. Mariusz Urbanek

Tę książkę można oglądać i czytać w domu albo wybrać się z nią na spacer po mieście. Przejść pod Kluskową Bramą, wspiąć się do kościoła na dachu, odszukać na południowej wieży katedry uwięzioną przez mur kamienną głowę czy podnieść wzrok ku miejscu, gdzie między wieżami kościoła św. Marii Magdaleny znajduje się Mostek Czarownic. A potem wsłuchać się, czy gdzieś przez podmuchy wiatru nie przebija się jeszcze dźwięk Dzwonu Grzesznika...

Bo prawdziwa miłość do swojego miasta zaczyna się od pierwszej usłyszanej o nim bajki.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (przesyłka bezpłatna).

Szlakiem wrocławskich krasnali. Krzysztof Głuch

     Książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma ułatwić szukanie, zwiedzanie i poznanie wrocławskich krasnali w plenerze, w formie zabawy.

     Wybieramy się z dzieckiem na spacer. Trasa nie jest trudna, bezpiecznie prowadzi wrocławskimi deptakami. Dla ułatwienia na okładce książki umieściliśmy mapkę i zaznaczyliśmy miejsca przebywania krasnali.Przy każdej rzeźbie Dorosły czyta dziecku krótki opis, następnie dziecko wykonuje bardzo ważne zadania!
     Na szlaku spotykamy kilkadziesiąt krasnali. Książka ma dodatkową zaletę, że przedstawia te same krasnale w pełnym kolorze. Na końcu jest zamieszczony Dyplom Poszukiwacza Wrocławskich Krasnali. Nie zapomnijmy go wypełnić. Do każdej książki dołączona jest bezpłatnie kolorowanka z naklejkami. Kolorową naklejkę przyklejamy przy odpowiednim krasnalu i dziecko wg wzoru samodzielnie koloruje swoje skrzaty. Oczywiście kolorowankę i kredki możemy wziąć ze sobą na spacer. Dziecko może wówczas kolorować książeczkę w plenerze.
     Książka z kolorowanką do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa.

Wrocławski Szlak Młodego Turysty. Justyna Rapacz

     Wrocław jest miastem o ponad tysiącletniej historii, więc w ciągu kilku godzin nie sposób zobaczyć wszystkiego co ma do zaoferowania młodym turystom. Być może nie raz nudziło Cię zwiedzanie miast. Tym razem nikt Cię nie zmusi, ponieważ to Tobie przypadnie rola odkrywcy tajemniczego i starego Wrocławia.
     Dzięki tej książce staniesz się detektywem. Książka pomoże Ci w rozwiązywaniu tajemniczych zagadek. Odgadując je krok po kroku, poznasz hasło, które doprowadzi Cię do celu. Możesz go nazwać skarbem lub nagrodą. Z pewnością będzie to miłą pamiątką po Twojej wrocławskiej przygodzie.
     Na szlaku odwiedzisz 15 punktów kontrolnych. W każdym z nich będziesz musiał odszyfrować, odgadnąć lub odnaleźć jakiś szczegół - krok przybliżający Cię do odgadnięcia hasła. "Kroczki" będziesz wpisywał na każdej stronie swojej książki. Kiedy już przejdziesz wszystkie 15 punktów, będziesz znał pełne hasło składające się z 15 wyrazów i wpiszesz je na ostatniej stronie. Wystarczy je odczytać i udać się po bezpłatną nagrodę.
     Książka do nabycia we wrocławskich księgarniach, punktach informacji turystycznych oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa.

Szkołom i grupom zorganizowanym polecamy wycieczkę WROCŁAWSKIM SZLAKIEM MŁODEGO TURYSTY z przewodnikiem - autorką książki. Gwarantujemy dwie i pół godziny świetnej, edukacyjnej zabawy, w której dzieci biorą bardzo czynny udział. Każdy młody uczestnik otrzymuje oczywiście własną książkę "Wrocławski Szlak Młodego Turysty" oraz po prawidłowym odgadnięciu wszystkich zagadek drugą książkę "Szlakiem Wrocławskich Legend". Koszt wycieczki dla grup od 20 osób to jedyne 29zł/osoba. Zamówienia proszę kierować mailowo lub telefonicznie

604 Zagadki o Wrocławiu. Andrzej Konarski

"604 zagadki o Wrocławiu" świetnie wpisują się w teraźniejszość Wrocławia, a także w program Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zaletą książki jest umiejętne stawianie pytań i oczywiście wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki tej publikacji wrocławianie zyskując wiedzę o swoim mieście, mogą czuć się dumni z dzieła odbudowy Wrocławia. Książka prezentując wiele zagadnień w sposób bardzo przystępny i interesujący, oddaje hołd społeczeństwu współczesnego, jakże pięknego miasta.

Wydanie II, 2017.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Zobacz to we Wrocławiu. Anna Wawrykowicz

     Koniecznie zobacz to we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016! Mieście spotkań o tysiącletniej historii. Album w wersji kieszonkowej prezentuje największe atrakcje historyczne, turystyczne i architektoniczne Wrocławia.

Album doskonały na pamiątkę pobytu w stolicy Dolnego Śląska, a niska cena zachęca do zakupów jako prezent z okazji odbytej konferencji, spotkania...

Miasto niebieskich witraży.  Anna Wawrykowicz

 

 W blasku niebieskich witraży katedry w León spotykamy miłość, której bohaterami są Tomasz, polski student architektury i Camino, atrakcyjna 45-letnia nauczycielka języka hiszpańskiego. Ich dwie niezwykłe historie przeplatają się ze sobą, tworząc obraz Hiszpanii, jakiej nie poznamy w przewodnikach turystycznych, czy w czasie wakacji spędzanych na plaży pod palmami

Powieść Miasto niebieskich witraży to niesamowicie intrygująca historia miłości. Autorka niejako przy okazji przybliża nam rzeczywisty obraz Hiszpanii: jej tradycje, kulturę, historię.

 

 

Książka do nabycia w księgarniach, polecamy Księgarnie Hiszpańskie. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Zagadkowy Wrocław. Izabela Przepiórkiewicz

      Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najstarszych, bo ponad tysiącletnich miast w Polsce. Wiele razy przechodziło z rąk jednego kraju do innego. Swoim położeniem geograficznym powodowało ogromne zainteresowanie naszych sąsiadów. Tędy wiódł prastary szlak bursztynowy. Nie dziwi więc fakt, że Czechy, Prusy i Austria chciały je mieć pod swoim panowaniem. Każde z tych państw pozostawiło swoje ślady w kulturze i architekturze Wrocławia. Obecnie posiadamy wiele zabytków i interesujących miejsc.   

     Zapraszamy na wycieczki z książką po Rynku, Ostrowie Tumskim oraz urokliwych mostach i wyspach. Towarzyszyć nam będą rozproszone po całym mieście krasnale. Może wspólnie uda nam się rozwiązać zagadki, których całe mnóstwo przygotowaliśmy specjalnie dla was w niniejszej książce.

 

ROZWIĄZANIA:

s. 8/9 >ogon lwa, korona lwa, pazur lwa, krzyż na orle, noga orła, aureola św. Jadwigi, kółeczko na koronie, element korony, litera W, okrąg wokół głowy św. Jana

s. 9 >Pieczęć Urzędowa

s.10>Paweł Pawlak

s.11>We Wrocławiu na Ryneczku

s.14>Żelaźnicze; Garncarskie

s.15>Złoty Skarb Wrocławia

s.15/16>Spotkań

s.17>Budzików; Wójtowska

s.18>Rady; W; Lustrze, herbu, W

s.19>Rzemieślnik z dłutem

s.20>Osiem; Salę Prezydencką

s.21>Restauracja Królewska; Namalowane; Uśmiechnięte

s.22>Czarny orzeł

s.23>Koniec języka za przewodnika

s.24>Lewej; Cesarsko-Królewska; Zielony

s.25>29, 34, 38, 41

s.26>Pomorzanka

s.27>Osiem; Odrzańska 39/40

s.28>Cztery, trzy

s.30>Wyspa

s.31>Wylewami rzeki

s.33>Dwa, lewej

s.34>Dwadzieścia jeden; 2004, 1992

s.35>Studni, sześciu; Lewym, trzy; Ścięcie św. Jana i kazanie św. Jana

s.36>Symbol eucharystii; 10:00

s.37>Szyszką, Kanonia; Po łacinie

s.38>Towarzystwo Miłośników Wrocławia; Prawą

s.40>Bystrzycy

s.41>Jantar; Dwanaście

s.42>Czerwony, nie

s.43>Jaz

s.44>Torpiast; Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe

s.46>Jagiellońskie, Pokoju, Rędziński, Milenijny, Tumski, Oławski, Warszawski, Grunwaldzki, Pomorski, Uniwersytecki

s.47>Herb

s.50>302; Złamaną wieżę, którą podtrzymują dwa anioły

s.51>Lewej, piątego; Jana Pawła II

s.52>Południk

s.53>Prawej

s.54>Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"; SDH Spółdzielczy Dom Handlowy

s.56>Włócznie, strzały, jeździec; Stadion Miejski

s.57>Wystawa Ziem Odzyskanych

s.60>08.01.1997, 30; "Św. Katarzyno wspieraj kolejarzy i miej w opiece podróżnych"

s.62>Rędziński, Osobowicki, Ratyński, Pilczycki, Strachociński, Mokrzański, Zakrzowski

s.64>Grodu, 2500

s.64/65>Z kamerą wśród zwierząt; Lew

s.66>Dyni

s.67>Powódź

s.69>Galeria; Fotelu

s.70>Parkowy

s.71>Nawet ból jest przesłaniem dla Boga

s.74>Zielony, 2013, 39

s.75>1914, lewą, prawe; Polski, papiestwa, cesarstwa

s.76>Rękawiczkę, dwie butelki

s.77>Lewą, prawą; Dziewięć

s.78>"Staraniem Koła Literacko-Artystycznego we Lwowie 1897"

s.79>Ratusz, Feniks; Stole, dziewięć

s.80>Dobraczyński

s.81>Angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim

s.82>Matki Boskiej

s.83>Lewym; Kwiatka

s.84>Ratusz, Katedra św. Jana Chrzciciela, Opera Wrocławska, Kościół Garnizonowy św. Elżbiety

s.86/87>1.Dominuje w nim Sztuka Śląska i Sztuka Wschodu - Muzeum Narodowe, 2.Zbiór sztuki sakralnej oraz "Księga Henrykowska" - Muzeum Archidiecezjalne, 3.Są tu zabytki kultury ludowej np. dawna wieś dolnośląska - Muzeum Etnograficzne. 4.Cykloramiczny obraz "Bitwa pod Racławicami" - Panorama Racławicka. 5.Ma siedzibę w dawnym Pałacu Królów Pruskich - Muzeum Miejskie

s.88>Brazylii, Indiach, Włoszech; Albrecht Durer, Michał Anioł Buonarroti

s.89>Ptaka, gołąb

s.90>Alfred Jahn

s.91>16, Muzeum Archidiecezji Wrocławskiej; 11, 11, 22

s.92>Żywa, sercach, mieszkańców

s.93>Szyldy, 1, skrzynki, pocztowe

s.96>Wrocławski Dom Roku

s.97>siedem

s.98>1996; Cztery

s.99>Żagiel

s.100>Profile of Time, profil czasu

s.101>Esplanada

s.104>Bożęta, skrzaty

s.105>Kciuku; Moczek

s.106>Wierzbnik, Zbierający Wodę, Puszczający Stateczki, Karmiący Ptaki, Ogrodnik, Aktor, Parasolnik

s.107>Słupnik; Wózku

s.108>Słonecznik, lewej

s.112>966

s.113>Trzecia

s.115 Skarabeusz

s.116>23

s.117>Miłości

s.119>Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku: dzisiaj mój, jutro twój

s.120>I Wojna Światowa

s.121>Sabat; Sami ludzie

BRESLAVIA (WROCŁAW) - guia para mayores y pequeńos. Anna Wawrykowicz

     Oto nowy, zupełnie inny przewodnik po Wrocławiu w hiszpańskiej wersji językowej, mieście spotkań wielu kultur, w którym zamieszkały krasnoludki. Idąc ich szlakiem poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice.

 

     Przewodnik zawiera między innymi:

330 fotografii

100 krasnali

150 obiektów

ścieżkę kulturową

ścieżkę historyczną

szklany szlak

     Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).