WROCŁAW - ŻYCIOWY PRZYSTANEK. Marek Ferenc

 

Drogi Czytelniku!

Sięgnij po książkę, która opowie Ci niezwykłą historię Wrocławia. Tworzyli ją ludzie, którzy ongiś mieszkali w tym cudownym mieście. Opowieści bohaterów sprawiają, że poczujesz się w centrum wydarzeń, jakie przed wiekami tu się rozegrały. Oni też poprowadzą Cię tam, gdzie warto się zatrzymać, aby coś nieoczywistego zobaczyć. Daj się ponieść swej wyobraźni i stań chwilę w zadumie nad tym, co złożyło się na drogi i sens ich życia. 

Wrocław, choć srogo potraktowany przez los, zachował ślady swej historii widoczne do dziś. Większość z nas przechodzi obok nich zupełnie obojętnie. Ty możesz to zmienić spoglądając w górę, w dół, podziwiając zwykłe-niezwykłe ulice, kamienice, pomniki...

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

LEGENDY DAWNEGO WROCŁAWIA. Wojciech Chądzyński

Można w nie wierzyć lub nie. Akceptować lub ignorować. Legendy. Podobno zawsze tkwi w nich ziarnko prawdy, a na pewno tłumaczą to, o czym suche historyczne fakty tylko wzmiankują lub wręcz przemilczają. Każdy region i miasto ma swoje opowieści. O strachach, wiedźmach, czarnoksiężnikach, dobrych i złych ludziach. Legendy ma też Wrocław. Ileż razy mogliśmy je usłyszeć od przewodników, przeczytać w książkach i artykułach. Nigdy jednak dość ich przypominania.

 Wojciech Chądzyński, autor książek opowiadających o historii i ciekawostkach Wrocławia oraz Śląska, podjął się tym razem przybliżenia nam legendarnej części naszego dziedzictwa. Zebrał i opowiedział najbardziej znane legendy dawnego Wrocławia, a i dodał do nich nowe, interpretujące historię i zabytki miasta. W ten sposób poznajemy dzieje grodu nad Odrą od czasów najdawniejszych.

Barwne opowieści uzupełniają ilustracje Haliny Sidorskiej, dzięki którym książkę można nie tylko czytać, ale i oglądać. Tak więc może ona stanowić swoisty przewodnik po naszym mieście, szczególnie dla młodych Czytelników. 

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

WROCŁAW WYDARZENIA NIEZWYKŁE. Wojciech Chądzyński

Niezależnie od tego, czy znacie Wrocław od podszewki, czy przyjechaliście tu pierwszy raz i chcielibyście poznać miasto, warto przeczytać tę książkę. Wojciech Chądzyński prowadzi nas po miejscach znanych i zapomnianych, które zwiedza każdy przybywający, ale i tych, których nie odwiedzają nawet wieloletni mieszkańcy grodu nad Odrą. Chodząc ulicami miasta, mijając jego place, skwery, parki, nie zdajemy sobie sprawy, ile tkwi w nich tajemnic, wydarzeń, historii. Ubrane w kostium legend opowieści przybliżą nam, pozwolą poznać te szczególne, warte odkrycia miejsca. Legenda wniesie nieco romantyzmu w nasze życie, zinterpretuje nieznane, a w każdej legendzie tkwi ponoć ziarno prawdy. Aby jednak nie oderwać się całkiem od rzeczywistości, nie bujać jedynie w obłokach, Autor po opowiedzeniu każdej baśni raczy nas solidną dawką rzetelnych wiadomości historycznych. O tym czy wybierzemy tajemniczą, ulotną historię, czy twarde realne fakty z przeszłości, pozostaje już z wyborem Czytelnika.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

MROCZNE LEGENDY WROCŁAWIA. Monika Kupiec

Wrocławskie Wydawnictwo EMKA często organizuje tematyczne wycieczki po Wrocławiu, podczas których uczestnicy zaglądają do miejsc tych bardziej i tych mniej znanych. Przewodnik prowadzi czasem niezdyscyplinowaną grupę w jakiś ciemny zaułek i ostrzega, że teraz będzie... strasznie!

Wszystkie dzieci nagle przestają zaglądać do komórek, uspokajają się nawzajem, nadstawiają uszu... Każdy chce usłyszeć coś tajemniczego i strasznego...

I Ty weź książkę i wybierz się na wycieczkę szlakiem mrocznych legend, a również doznasz niezapomnianych wrażeń przy odkrywaniu wrocławskich tajemnic.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

604 Zagadki o Wrocławiu. Andrzej Konarski

654 zagadki o Wrocławiu świetnie wpisują się w teraźniejszość Wrocławia. Zaletą książki jest umiejętne stawianie pytań i oczywiście wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki tej publikacji wrocławianie zyskując wiedzę o swoim mieście, mogą czuć się dumni z dzieła odbudowy Wrocławia. Książka prezentując wiele zagadnień w sposób bardzo przystępny i interesujący, oddaje hołd społeczeństwu współczesnego, jakże pięknego miasta.

Wydanie I, 2022.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Wrocławskich krasnali historie prawdziwe. Mariusz Urbanek

Skąd nagle wzięło się we Wrocławiu tyle krasnali?
Znikąd, one były tu zawsze! Można o tym przeczytać w księdze opisującej dzieje wrocławskich skrzatów, która jest starsza niż najstarsze księgi ludzi. Napisano w niej, że kiedy tysiąc lat temu, w miejscu, gdzie powstał Wrocław i pojawili się ludzie, to skrzaty wskazały im bród miedzy wyspami na Odrze. Właśnie wtedy ludzie postanowili się tu osiedlić. Uznali, że skoro tak małe istoty potrafią pokonać szeroką rzekę, to im też na pewno się uda.
     Wrocławskie krasnale pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czy jednak potrafimy o nich ciekawie opowiedzieć dzieciom? Książka WROCŁAWSKICH KRASNALI HISTORIE PRAWDZIWE Mariusza Urbanka trafia do dzieci. Fantazja autora miesza się z rzeczywistością do tego stopnia, że nawet dorośli mają problemy z rozpoznaniem, co jest prawdą, a co wymysłem ludzkiej wyobraźni. Zaskakujące zwroty akcji, czas i miejsce oraz przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że po książkę sięgają zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i turyści.

     Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa (przesyłka bezpłatna).

Baśnie Zamku Książ. Krzysztof Kułaga

      Pośród gęstych sudeckich lasów, na skalistym wzniesieniu, stoi dumnie Zamek Książ. Potęga. Niepowtarzalne piękno tej warowni oraz otaczająca ją cudowna przyroda od zawsze zachwycały przybywających w te strony ludzi.

    W minionych wiekach miały tu miejsce ciekawe, nieraz nieprawdopodobne zdarzenia. Niektóre z nich zapisano w starych kronikach. Inne zaś przekazywano sobie w fantastycznych opowieściach, podaniach ludowych i legendach.

    Baśnie Zamku Książ nawiązują do tych odległych czasów i tajemniczych zdarzeń. Opisują historie fantastyczne, ale również takie, które na przestrzeni dziejów mogły się wydarzyć naprawdę. Przybliżają również codzienne życie dawnych mieszkańców zamku i jego okolic, ich zajęcia, zwyczaje, a także radości i smutki.

     Czytając niniejsze opowieści przeniesiecie się w zupełnie inny, niezwykły świat.

Serdecznie zapraszamy do niego, do świata baśni Zamku Książ!

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami, również na terenie Zamku Książ. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Elementarz Wrocławia. Mariola Jarocka

     Elementarz Wrocławia powinien posiadać każdy Młody Wrocławianin. Książka będzie towarzyszyła mu bardzo często w pierwszych latach nauki. Wiedza zawarta w publikacji jest bowiem chronologicznie usystematyzowana, sprawdzona w licznych źródłach, kompletna - a jednocześnie nie encyklopedyczna. Lektura świetnie pomoże przygotować się do licznych konkursów wiedzy o Wrocławiu.

    I jeśli nawet dziecko nie wygra żadnego konkursu jego horyzonty i wiedza będą poszerzone. A niewątpliwie wszystkim nam zależy, aby nasze dzieci poznawały nie tylko historię i kulturę Europy czy Polski, ale również nasze miasto, naszą Małą Ojczyznę.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa w cenie 34,95 zł (bezpłatna przesyłka na terenie Polski)

Szlakiem wrocławskich krasnali. Krzysztof Głuch

     Książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma ułatwić szukanie, zwiedzanie i poznanie wrocławskich krasnali w plenerze, w formie zabawy.

     Wybieramy się z dzieckiem na spacer. Trasa nie jest trudna, bezpiecznie prowadzi wrocławskimi deptakami. Dla ułatwienia na okładce książki umieściliśmy mapkę i zaznaczyliśmy miejsca przebywania krasnali.Przy każdej rzeźbie Dorosły czyta dziecku krótki opis, następnie dziecko wykonuje bardzo ważne zadania!
     Na szlaku spotykamy kilkadziesiąt krasnali. Książka ma dodatkową zaletę, że przedstawia te same krasnale w pełnym kolorze. Na końcu jest zamieszczony Dyplom Poszukiwacza Wrocławskich Krasnali. Nie zapomnijmy go wypełnić. Do każdej książki dołączona jest bezpłatnie kolorowanka z naklejkami. Kolorową naklejkę przyklejamy przy odpowiednim krasnalu i dziecko wg wzoru samodzielnie koloruje swoje skrzaty. Oczywiście kolorowankę i kredki możemy wziąć ze sobą na spacer. Dziecko może wówczas kolorować książeczkę w plenerze.
     Książka z kolorowanką do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa.

Baśnie Dolnego Śląska. Mariusz Urbanek

     Baśnie Dolnego Śląska Mariusza Urbanka przywołują najpiękniejsze z legend i podań, które zrodziły się w murach i krużgankach śląskich zamków i pałaców, w niezbadanych jaskiniach Sudetów, wśród dzikiej nadodrzańskiej przyrody. Zamieszkujące je czarty i czarownice, smoki i olbrzymy, białe damy i zjawy, wreszcie sam pan Karkonoszy - Liczyrzepa, sprawiają, że Dolny Śląsk jawi się jako ziemia jeszcze bardziej piękna i tajemnicza. Wspaniała lektura nie tylko dla najmłodszych, ale także dla wszystkich mieszkańców i sympatyków tego wielce ciekawego regionu.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka).

WROCŁAW - przewodnik dla dużych i małych. Anna Wawrykowicz

     Oto nowy, zupełnie inny przewodnik po Wrocławiu, mieście spotkań wielu kultur, w którym zamieszkały krasnoludki. Idąc ich szlakiem poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice.

 

     Przewodnik zawiera między innymi:

330 fotografii

106 krasnali

150 obiektów

ścieżkę kulturową

ścieżkę historyczną

szklany szlak

     Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

WROCŁAW? Ciekawe dlaczego?.  Arkadiusz  Förster

 

 

 Dlaczego wrocławskie tramwaje są niebieskie? Dlaczego w fosie miejskiej pływają żółwie, a dworzec kolejowy przypomina wyglądem zamek? Dlaczego na Moście Tumskim wiszą kłódki, a Szermierz jest nagi? Dlaczego Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Na te i setkę innych pytań odpowiedzi udziela zakochany we Wrocławiu autor książki, wrocławski przewodnik, Arkadiusz Förster.

Kiedy spacerujemy po Wrocławiu wszystko wydaje się znane i oczywiste. Jednak kiedy zaczynamy zadawać sobie pytanie „Dlaczego?”, okazuje się, że Wrocław jest nie tylko piękny, ale też pełen niespodzianek, zagadek i niezwykłych odpowiedzi.

 

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Mostek czarownic. Mariusz Urbanek

Tę książkę można oglądać i czytać w domu albo wybrać się z nią na spacer po mieście. Przejść pod Kluskową Bramą, wspiąć się do kościoła na dachu, odszukać na południowej wieży katedry uwięzioną przez mur kamienną głowę czy podnieść wzrok ku miejscu, gdzie między wieżami kościoła św. Marii Magdaleny znajduje się Mostek Czarownic. A potem wsłuchać się, czy gdzieś przez podmuchy wiatru nie przebija się jeszcze dźwięk Dzwonu Grzesznika...

Bo prawdziwa miłość do swojego miasta zaczyna się od pierwszej usłyszanej o nim bajki.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (przesyłka bezpłatna).

Szlakiem wrocławskich legend. Justyna Rapacz

  Młody Turysto!

   Od Kluskowej Bramy po Mostek Pokutnic wije się ścieżka wyłożona wrocławskimi historiami wiekowych kościołów, starych kamienic, zaskakujących budowli. Każda z nich kryje swoje tajemnice. Niektóre zostały w tej książce opowiedziane, inne czekają, aż je odkryjesz. Podążaj za legendami, a poznasz Wrocław i poczujesz jego dawny klimat.

    Trzynaście legend pisanych wierszem prowadzi dzieci po najpiękniejszych zakątkach Wrocławia. Książka uczy bawiąc. Jest fantastyczną rozrywką przydatną zarówno na rodzinnych spacerach, jak i na wycieczkach szkolnych.

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (przesyłka bezpłatna).

Poznaj z nami Wrocław. Mariola Jarocka

  Zapraszamy najmłodszych czytelników do odkrywania tajemnic Wrocławia w towarzystwie bohaterów książki.

    Hania i Bartek zwiedzają Wrocław. Pomaga im dziadek, który jest przewodnikiem, babcia z licznymi pomysłami, mama w dniu wolnym od pracy...

     Przedszkolaki poznają najciekawsze wrocławskie zabytki, legendy, krasnoludki, parki i place zabaw. Mają świetną zabawę, do której zapraszają każde dziecko w wieku 3-6/7 lat.

      Książka-przewodnik, prześlicznie zilustrowana, zawiera również naklejki!


Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa.

LEGENDY ZAMKÓW DOLNEGO ŚLĄSKA

   Każda historyczna kraina ma swoje legendy i sagi, przekazywane w ustnej tradycji ludowej bądź zapisane w księgach. Podobnie jest ze Śląskiem, o którego dziejach napisano niezliczoną liczbę mniej lub bardziej prawdziwych opowieści. Najczęściej autorami tych legend byli pisarze, czyli ludzie pióra. W tym przypadku twórcą niniejszych baśniowych podań był mistrz pędzla.

 

Walter Eberhard Loch pochodził z Wrocławia, gdzie również studiował w Królewskiej Szkole Sztuki i Rzemiosła Artystycznego, późniejszej Akademii. Był jednym z czołowych śląskich malarzy ekspresjonistów. Jego bajkowe opowieści własnoręcznie zilustrowane stały się podstawą wydania niniejszej książki.

 

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Niewolnicy w Breslau, wolni we Wrocławiu. Wspomnienia Polaków wojennego Wrocławia

     Książka zawiera wspomnienia Polaków, którzy w czasie II wojny światowej byli wywiezieni na roboty przymusowe do Wrocławia. Szacuje się ich liczbę na ok. 50 tys. a ich dzieje są stosunkowo mało znane. Doświadczyli tu ciężkiej, niewolniczej pracy, nieludzkiego traktowania, głodu, chłodu i wielu upokorzeń. Stworzyli jednak pewną wspólnotę, która się wzajemnie wspierała i przeciwstawiała hitlerowskiemu terrorowi, co po wielu latach zaowocowało utworzeniem Klubu Ludzi ze Znakiem "P" przy TMW.

     Dane im też było przeżyć dramat ciężkiego oblężenia Wrocławia w 1945 roku Festung Breslau. Relacje autentycznych świadków tamtych wydarzeń - czasem chłodne i beznamiętne, czasem pełne bólu odzywającego się nawet po latach - czyta się z dużym zainteresowaniem i świadomością, że stanowią one dokument historyczny.

 

Książka do nabycia w księgarniach i w siedzibie TMW. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski) w cenie 49,90 zł

Wrocławskie legendy - poznajmy je razem. Justyna Rapacz

     Siedmioletnia Gaja z wypiekami na twarzy śledzi losy bohaterów wrocławskich legend. Z książką pod pachą wspina się na Mostek Pokutnic, zadziera wysoko głowę, aby ujrzeć czubek wieży kościoła św. Elżbiety, poszukuje płaskorzeźby z roztańczonymi dziewczętami, staje na Ostrowie Tumskim pod Kluskową Bramą.

 

Poznawszy niesamowite historie, Gaja postanawia sama przyrządzić przysmak dawnych mieszkańców Wrocławia - kluski śląskie. Ty również możesz je wykonać. Na końcu książki znajdziesz oryginalny przepis na wrocławskie kluski śląskie...

 

Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Wrocławski Szlak Młodego Turysty. Justyna Rapacz

     Wrocław jest miastem o ponad tysiącletniej historii, więc w ciągu kilku godzin nie sposób zobaczyć wszystkiego co ma do zaoferowania młodym turystom. Być może nie raz nudziło Cię zwiedzanie miast. Tym razem nikt cię nie zmusi, ponieważ to Tobie przypadnie rola odkrywcy tajemniczego i starego Wrocławia.
     Dzięki tej książce staniesz się detektywem. Książka pomoże Ci w rozwiązywaniu tajemniczych zagadek. Odgadując je krok po kroku, poznasz hasło, które doprowadzi Cię do celu. Możesz go nazwać skarbem lub nagrodą. Z pewnością będzie to miła pamiątką po Twojej wrocławskiej przygodzie.
     Na szlaku odwiedzisz 15 punktów kontrolnych. W każdym z nich będziesz musiał odszyfrować zagadkę - krok przybliżający Cię do odgadnięcia hasła. "Kroczki" będziesz wpisywał na każdej stronie swojej książki. Kiedy zaliczysz wszystkie 15 punktów, będziesz znał pełne hasło. Wpisz je na ostatniej stronie. Teraz śmiało możesz udać się po nagrodę.
     Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz punktach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa.

Szkołom i grupom zorganizowanym polecamy wycieczkę  WROCŁAWSKIM SZLAKIEM MŁODEGO TURYSTY z przewodnikiem - autorką książki. Gwarantujemy dwie i pół godziny świetnej, edukacyjnej zabawy, w której dzieci biorą bardzo czynny udział. Koszt wycieczki dla grup od 20 osób do jedyne 35 zł/osoba. Zamówienia proszę kierować mailowo lub telefonicznie.

W dni bezciastkowe, lody tylko owocowe. Romuald M. Łuczyński

 

 Gastronomia to temat niezwykle popularny i cieszący się wielkim zainteresowaniem, budzący emocje. Kiedyś mówiło się, że każdy Polak zna się na medycynie, dziś wszyscy znają się na kulinariach. Kto tylko ledwo potrafi mówić lub klecić wyrazy w zdania, staje się ekspertem w dziedzinie gastronomii, zajmując ekran telewizora lub/i szpalty gazet i czasopism. Autor niniejszego opracowania nie rości sobie pretensji do bycia specjalistą w "kucharzeniu", choć czyni to czasem z przyjemnością, natomiast pragnie przybliżyć mało znane dzieje gastronomii w powojennym Wrocławiu.

 

 

Książka do nabycia w księgarniach. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa EMKA w cenie 49,90 zł (bezpłatna przesyłka na terenie Polski).

Sezon na flamingi. Anna Wawrykowicz

     Sezon na flamingi to powieść pełna przygód - czasem zabawnych, a czasem dramatycznych - grupy Polaków spędzających wymarzone wakacje na Hiszpańskim Costa Brava.

Wśród turystów są młode małżeństwa, samotne kobiety oraz młodzież szkolna. Każdy ma inne oczekiwania i problemy z którymi musi się zmierzyć rezydentka Iza. Na szczęście nie jest sama, ma wsparcie ze strony różnych życzliwych osób: Manueli, Joanny i przystojnego Oriola...

 

  Cena detaliczna 29,95 zł. Przesyłka na terenie Polski bezpłatna.

Kangur w Madrycie.  Anna Wawrykowicz

     Bohaterką książki jest Gosia, młoda polka, która w czasach komunizmu postanawia wyjechać na Zachód, by uciec od rodziny. Dręczona przez matkę, bez wsparcia ze strony ojca, po ucieczce z Polski brata, wyjeżdża do Francji, aby tam rozpocząć nowe życie. W czasie podróży pociągiem wspomina swoje dzieciństwo.

     W drugiej części Gosia odnajduje brata, który załatwia jej pracę w Madrycie, gdzie poznaje Martę, Luisa i wiele innych ciekawych osób. Mimo, że ma problemy z pracą, nie chce wracać do Polski, gdzie właśnie wprowadzono stan wojenny. Jest zadowolona z kursu języka hiszpańskiego, na który chodzi, ale przede wszystkim nie chce się rozstać z mężczyzną, w którym jest zakochana.

     Śledząc losy Gosi czytelnik ma okazję poznać skomplikowane relacje międzyludzkie, a także odkryć stolicę w Hiszpanii: jej zabytki, ciekawostki, legendy. Czytając książkę można zwiedzić miasto kotów, a kangur? No cóż, trzeba przeczytać!

 

Cena detaliczna 27,95 zł. Przesyłka na terenie Polski bezpłatna.

 

Miasto niebieskich witraży.  Anna Wawrykowicz

     W świetle niebieskich witraży katedry w León spotykamy miłość, której bohaterami są Tomasz, polski student architektury i Camino, atrakcyjna 45-letnia nauczycielka języka hiszpańskiego. 

Ich dwie niezwykłe historie przeplatają się ze sobą, tworząc obraz Hiszpanii jakiej nie poznamy w przewodnikach turystycznych, czy w czasie wakacji spędzanych na plaży pod palmami.

 

     Miasto niebieskich witraży to pierwsza część trylogii poświęconej hiszpańskim miastom: León, Madryt, Barcelona.

 

     Cena detaliczna 24,95 zł. Przesyłka na terenie Polski bezpłatna.