Szlakiem wrocławskich krasnali

Wrocław to miasto, które w sposób szczególny upodobały sobie krasnale. Obecnie mamy już tyle krasnali, że nie jesteśmy w stanie ich wszystkich obejrzeć podczas jednej wycieczki. Proponujemy jednak szlak gwarantujący spotkania z większością tych małych skrzatów. Dodatkową - a jedyną na skalę światową - atrakcją jest wcielenie się dzieci w prawdziwego krasnala! Tak, tak! Przed wyjściem ze szkoły-przedszkola-autokaru, każde dziecko otrzymuje strój krasnala: krasnoludkową czapeczkę i krasnoludkową tunikę! Zakładamy ubranka i w drogę.
     Punktem wyjścia jest najbardziej znane dzieciom miejsce we Wrocławiu: Teatr Lalek. Tutaj jest największe na Ziemi nagromadzenie krasnali na m2. Ruszamy. Oglądamy krasnale, a przy okazji, pod bacznym okiem przewodnika zwiedzamy centrum bajecznego Wrocławia. Wyprawa fantastyczna. Dzieci-krasnale prześcigają się w wynajdywaniu nowych skrzatów. Na szczęście większa część trasy prowadzi deptakami, na które zakaz wjazdu mają samochody.
     Na szlaku spotykamy mnóstwo krasnali, a to wyczerpuje młodych poszukiwaczy. Wstępujemy więc do biblioteki podróżniczej, aby nieco odsapnąć przy małym co nieco. Słuchamy fragmentów najnowszej książki Mariusza Urbanka "Wrocławskich krasnali historie prawdziwe". I cóż to? Każde dziecko dostaje tą książkę na własność i może samo postawić w niej okolicznościową pieczątkę!
     Uwierzcie, to wspaniała frajda poczuć się przez parę godzin jak prawdziwy krasnal, a zdobyte wiadomości z pewnością zostaną wykorzystane w licznych krasnoludkowych konkursach. W strojach wracamy do szkoły-przedszkola-autokaru (czemu Ci ludzie tak się nam przyglądają?).

Koniec super przygody. I jak tu nie wierzyć w krasnale...?

*Koszt 35 zł/osoba (dotyczy grup zorganizowanych powyżej 20 osób), w cenie licencjonowany przewodnik miejski z przygotowaniem pedagogicznym, książka "Wrocławskich Krasnali Historie Prawdziwe" M. Urbanka, wypożyczenie stroju i poczęstunek dla każdego uczestnika. Opiekunowie bezpłatni.


PROGRAM
Godziny wyjść: 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Zbiórka przy Teatrze Lalek (Wrocław, plac Teatralny 4). Zwiedzanie wrocławskich krasnali. Zwiedzanie historycznego, kulturalnego centrum miasta. Zapoznanie uczestników z legendami i mijanymi pomnikami. W bibliotece podróżniczej krótki odpoczynek połączony z poczęstunkiem i rozdaniem pamiątkowych książek. Zwiedzanie Rynku i okolicznych uliczek. Wyszukiwanie coraz to nowych krasnali. Kończymy u zbiegu ulic Świdnickiej i Wita Stwosza przy Syzyfkach. Wycieczka trwa około dwie godziny. Powrót do szkoły/przedszkola/autokaru w strojach.

Szlakiem wrocławskich legend

  Zapraszamy starsze grupy przedszkolne, klasy szkół podstawowych, kolonie i "zielone szkoły" na niezapomniane wrażenia, jakich dzieci doznają podczas fascynującego spaceru po miejscach związanych z wrocławskimi legendami.
     SZLAKIEM WROCŁAWSKICH LEGEND to lekcja historii i geografii, świat baśni i legend w plenerze. Tutaj oko w oko dzieci spotkają się z kamienną głową, kluskową bramą, kościołem na dachu, kamieniczkami „Jasiem i Małgosią”, mostkiem czarownic . Nie zabraknie oczywiście słynnych już krasnali. Po drodze mijamy najbardziej znane, historyczne perełki Wrocławia: Katedrę, Most Piaskowy, Ossolineum, Ratusz...
     Tak liczne atrakcje wyczerpują młodych turystów. Wchodzimy więc do biblioteki podróżniczej, aby nieco odpocząć. Tam też wsłuchany w czytane legendy każdy uczestnik otrzymuje książkę "Mostek czarownic" Mariusza Urbanka.
     Baśnie, które przetrwały wieki kryją w sobie magiczną prawdę. Warto je poznać, gdyż miłość do miasta zaczyna się od pierwszej usłyszanej o nim bajki. Nie czekajcie więc na „kiedyś”. Doskonała okazja poznania legendarnego Wrocławia jest teraz, w czasie gdy inni męczą się na egzaminach, z okazji dnia dziecka, zakończenia roku...


POZNAJEMY LEGENDY

- O kluskowej bramie

- Głowa z katedralnej wieży
- Biała róża
- Kościół na kościele

- Buty świętej Jadwigi

- Jak Konrad został opatem
- Skamieniałe tancerki
- Jak rycerz Henczko diabła pokonał

- Dzwon Grzesznika
- Mostek Pokutnic

PROGRAM
Godziny wyjść: 9.00; 10.00; 11.00. obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Zbiórka przy głównym wejściu do katedry, przy pomniku NMP.
Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, głównie miejsc związanych z wrocławskimi legendami: kamienna głowa, brama kluskowa, kościół na dachu. Przejście mostem piaskowym i bulwarem wzdłuż malowniczej Odry, obok Ossolineum do Uniwersytetu. Tunelem pod uczelnią kierujemy się do Rynku. W jednej z bibliotek 15 minutowy odpoczynek podczas którego w atmosferze słuchanej legendy dzieci otrzymują poczęstunek (muszą nabrać sił do dalszej wędrówki...). Z książką „pod pachą” Szlakiem Wrocławskich Legend Justyny Rapacz  zwiedzamy wrocławskie kamieniczki, kościół garnizonowy, Ratusz, zegar astronomiczny i stajemy pod pręgierzem. Stamtąd już dwa kroki skąd pięknie widać Mostek Pokutnic, dzieciom znany jako Mostek Czarownic. I... chciałoby się więcej lecz jesteśmy już po czasie!

 

*Koszt 35 zł/osoba (dotyczy grup zorganizowanych powyżej 20 osób), w cenie licencjonowany przewodnik miejski z przygotowaniem pedagogicznym, książka "Mostek Czarownic" M. Urbanka, poczęstunek dla każdego uczestnika. Opiekunowie bezpłatni.

Szlakiem młodego turysty

Szkołom i grupom zorganizowanym polecamy wycieczkę WROCŁAWSKIM SZLAKIEM MŁODEGO TURYSTY z przewodnikiem - autorką książki. Gwarantujemy dwie i pół godziny świetnej, edukacyjnej zabawy, w której dzieci biorą bardzo czynny udział. Każdy młody uczestnik otrzymuje oczywiście własną książkę "Wrocławski Szlak Młodego Turysty" oraz po prawidłowym odgadnięciu wszystkich zagadek drugą książkę "Szlakiem Wrocławskich Legend".

 

*Koszt wycieczki dla grup od 20 osób to jedyne 35 zł/osoba. W cenie licencjonowany przewodnik miejski, dwie książki autorstwa J. Rapacz ("Wrocławski Szlak Młodego Turysty" oraz nagroda "Szlakiem Wrocławskich Legend"). Opiekunowie bezpłatni. 

Szlakiem czterech świątyń

Herbatka w Ogrodzie Japońskim

Wycieczka z przewodnikiem po wrocławskim Ogrodzie Botanicznym, degustacja herbaty, tworzenie origami. Szczegóły pod nr telefonu 606-872-879